Pomáháme maminkám v nouzi

maminkaprava

„Není nic půvabnějšího než maminka s dítětem v náručí a nic ctihodnějšího než matka v kruhu dětí.“

Johan Wolfgang von Goethe

Neexistuje těžší práce než být matkou. Však to, maminky, znáte samy. Nemůžete si po osmi hodinách pracovní doby sbalit aktovku a vyrazit na párty. Nemůžete si vyžádat zákonem danou půlhodinovou pauzu na oběd. A nemůžete si ani nikomu stěžovat, že na vás šéf permanentně řve. Být matkou je vskutku obdivuhodně těžká práce.

Ale pro některé maminky je tahle práce ještě o kousek těžší.

175 000
rodin

V Česku existuje přes 175 000 rodin, ve kterých dítě nebo děti jenom s jedním z rodičů. Sto sedmdesát pět tisíc. To je obrovské číslo. Jasně, někdy pomůže babička nebo táta poctivě platí férové alimenty. Jenže to není zdaleka samozřejmost pro každou maminku samoživitelku (nebo i tatínka). Někdy se tak musí o svoje děti starat na vlastní pěst. Přepočítávat každou minci. Bát se, že tenhle měsíc už nevyjdou.

Kdybyste zeptali jich, tak vám určitě řeknou jen něco jako „nějak to zvládneme“. Jsou to opravdu obdivuhodní lidé. Moc si jich vážíme.
A tak jsme se rozhodli věnovat část našeho výdělku právě na to, aby takových maminek mohlo být méně. Čtyřikrát ročně přispíváme na maminky samoživitelky.

A vy nám v tom každým nákupem pomáháte.

deticlam

Chcete vidět životní příběhy těch, které jsme už podpořili? Sledujte náš Facebook a Instagram a dozvíte se, komu všemu jsme už pomohli, z první ruky.

Nemáte ještě účet?

Registrujte se a získáte
Chci se zaregistrovat