Co vše je potřeba k úspěšnému přebalení?

Konečně přišel ten den, kdy jste si z porodnice přivezli své novorozené miminko. Společně s jeho příchodem se vám však zcela změnily nejen životní priority, ale také náplň celého dne. Malé dítě totiž většinou jen spí, jí a pláče. První týdny nebudete dělat nic jiného než krmit a přebalovat.

speciální prostor pro přebalování není nutností

Abyste své dítě správně přebalili do čistých plen, nepotřebujete k tomu dokonce ani speciální přebalovací pult. Tuto činnost v pohodě zvládnete i na posteli, když dítě položíte na deku a absorpční podložku. Vše potřebné si volně rozložíte na posteli a přebalování může z vesela začít. Navíc, jak dítě roste a je stále více a více aktivní, může se přebalovací pult jevit jako nepraktický. Dítě z něho, především pokud je živější povahy, může lehce spadne dolů.

Nejdůležitější pomůcky pro přebalování dětí

Dítě většinou přebalujete po každém jídle, což je alespoň zpočátku obvykle tak po 3 až 4 hodinách. Můžete používat plenky látkové, které jsou ekologičtější, nebo pleny jednorázové, jenž jsou naproti tomu zase pohodlnější. Některé děti jsou háklivější na zvracení, takže si k přebalování rovnou přichystejte také náhradní sadu oblečeni. Dalším nepostradatelným pomocníkem v boji proti plným plenkám jsou vlhčené ubrousky. Pokud má vaše miminko citlivou pokožku, mohou mu vlhčené ubrousky způsobovat podráždění pokožky. V tomto případě můžete využít vlhčené ubrousky pro citlivou pokožku, nebo jednoduše omýt znečištěnou kůži v intimních partiích děťátka pod tekoucí vodou.

Mokrý zadeček jemně osušíte ručníkem a natřete mastí proti opruzení. Výborné jsou například Bepanthen nebo Rybilka. Vyzkoušet můžete obojí a pak se rozhodnout pro tu, která vám bude více vyhovovat. No a jsme ve finále - použijete čistou plenu, ať už látkovou nebo jednorázovou, a máte přebaleno a alespoň na chvíli pokoj - snad. Minimálně do dalšího přebalování.

Když je dítě opruzené

Občas se přihodí, že i přes veškerou vaši péči je dítě opruzené. Pláče, protože opruzeniny jsou nepříjemné. V takovém případě nepřikládejte dítěti ihned čistou plenu, ale nechte zadeček volně dýchat na vzduchu.

Nemáte ještě účet?

Registrujte se a získáte
Chci se zaregistrovat

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení