Jak na oblékání novorozenců v zimě

Zima je v plném proudu a tak není od věci probrat oblékání novorozenců v mrazivých dnech. Především novorozence je potřeba důkladně oblékat v zimních dnech. Je to z důvodu, že nemá dostatečně vyvinuté tělo jako dospělý jedinec, a tak se může rychleji nachladit. Jak obléct novorozence v zimě pro váš i jeho pocit bezpečí? Je pochopitelné, že se o své dítě bojíte a raději byste s ním v zimě nikde nechodili. To ovšem bohužel pokaždé není možné.

Jak obléct novorozence v zimě?

Oblékání v zimě je rozděleno u dětí do dvou skupin. Zatím, co u první přemýšlíte, jaké oblečení je vhodné na venkovní zimní mrazy. U druhé varianty na vás čeká oblečení na doma, přesněji řečeno na spaní. Dětské oblečení nabízí širokou nabídku vhodného outfitu pro zimní teploty, které na vás venku číhají. Z počátku je dítě lepší obléct co nejvíce, vždy totiž můžete kus oblečení ubrat. Pokud se však dopustíte opačné chyby a nebudete mít u sebe další oblečení, budete nuceni jít domů.

Domácí prostředí

Domácí oblečení bude záležet na mnoha faktorech, tím nejdůležitějším je ovšem teplota v domácnosti. Jestliže jste zvyklí doma topit a teplota vám neklesá pod 25°C, můžete dítě vybavit jednodušším oblečením. Tím rozhodně nechceme tvrdit, abyste ji nebo ho nechali spát pouze v letním tričku a v tepláčcích. I při této teplotě je vhodné dítě pořádně obléct, vynechat však můžete například čepičku. Čepička se používá v bytech nebo domech s mnohem nižší teplotou, kde by dítě mohlo přes noc nachladnout. Dostačujícím oblečením pro zimní spánek budou tzv. overaly, které jsou pro tyto mrazivé dny dělané.

Venkovní prostředí

Jak obléct novorozence v zimě, jestliže s ním vycházíte ven? Jak jste se mohli dočíst v druhém odstavci. Pro dítě existuje několik druhů oblečení, které nenajdete ani pro dospělé a jsou vyráběny pro zimní účely. Nejprve věnujte svůj čas kočárku, do kterého byste měli vložit dostatečně teplou deku. Teplá deka dodá miminku větší pocit tepla a bezpečí v zimních dnech. Ve vaší výbavičce by v žádném případě neměl chybět hřejivý fusak, do kterého zabalíte miminko a následně vložíte do kočárku. Dítě by mělo být oblečeno do několika vrstev, přičemž by spodní vrstva měla být co nejvíce utažená k dítěti. Jedině tak zabezpečíte dítěti dostatečné teplo, a to i při mrazech sahajících pod - 20°C. Na konec můžete dítě přikrýt další teplou a hřejivou dečkou.

Nemáte ještě účet?

Registrujte se a získáte
Chci se zaregistrovat

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení