Vložky do podprsenky

Vložky do podprsenky jsou třeba především v prvních týdnech po porodu pro absorpci odkapávajícího mateřského mléka. Vkládají se do podprsenky a chrání oblečení před mokrými skvrnami a znečištěním.

Vložky do podprsenky by měly být co nejprodyšnější, aby nedocházelo ke kvasinkovým infekcím a s částečně nepropustnou vrstvou, která chrání prádlo a oblečení. Mohou být jednorázové nebo látkové. Použít lze i plastové sběrače mléka. K rychlejšímu hojení ragád slouží hydrogelové polštářky.

Vložky do podprsenky

Vložky do podprsenky by se měly měnit, hned jak provlhnou. Vlhké vložky vedou k množení kvasinek a patogenních bakterií, což vede i k bolestivosti bradavek. Pokud vložka na prsu uschne a přilepí se k bradavce, lépe se sundává po navlhčení.

Jednorázové vložky do podprsenky

Tyto vložky se po použití vyhodí. Pokud má vložka lepítka, pomáhá udržet vložky v podprsence na svém místě. Obvykle obsahují bavlnu nebo buničinu a polyethylenovou fólii.

Pratelné vložky do podprsenky

Tyto vložky jsou z přírodních tkanin, pratelné v ruce nebo pračce. Nepoužívá se aviváž, která snižuje absorpční schopnosti. Nejméně savá je bavlna, pak konopí a nejvíce savé je bambusové vlákno. 100% hedvábí je vhodné na bolavé bradavky. Některé jsou bez nepropustné vrstvy, jiné s částečně nepropustnou vrstvou z polyesterového flísu, který časem provlhá, ale je poměrně prodyšný. Prodyšné jsou i ty s mírně nepropustnou vrstvu ze 100% ovčí vlny neboli merina. Nejméně prodyšné a téměř nepropustné jsou prsní vložky s polyesterem laminovaným polyuretanem.

Sběrače mléka

Odkapávací misky neboli chrániče bradavek mají tvar misky nebo mušle s odvětrávacími otvory. Slouží k zachytávání mléka, pokud jej odkapává větší množství a současně k ochraně citlivých a bolavých bradavek. Při velkém předklonu se ale může mléko z misek vylít.

Hydrogelové polštářky

Nemají savou schopnost, používají se na mokré hojení ragád bradavek a mají chladivý účinek. Přikládají se na prs gelovou stranou, dají se použít několikrát za den, dokud gel funguje a pak se vyhodí. Nejsou vhodné při kvasinkové a jiné infekci bradavek a dvorců nebo při ragádách se strupem.

Nemáte ještě účet?

Registrujte se a získáte
Chci se zaregistrovat

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení